A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальна установа "Таврійський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням" Запорізької обласної ради

Історія закладу

   

           Історія будинку інвалідів  була розпочата ще в далекому 1890 році. На території теперішнього Таврійського будинку інвалідів (психоневрологічне відділення) була збудована земська школа, де навчалися діти с Жеребець (тепер Таврійське) і навколишніх хуторів. Збереглися будівлі тих часів, добротні, високі з товстими стінами, взимку тепло, влітку прохолодно.

В 1919 р. було організовано приют для безпритульних дітей, де жили, навчались, виховувались діти з тяжкою долею. Працювали переважно місцеві жителі, більшість жінки.

В 30-ті роки на цій території було організовано інтернат для дітей сиріт, батьки яких померли під час голодомору.

Перед війною тут знову була сільська школа. В 1941-1942 рр. на території школи був військовий госпіталь. Мешканці села і навіть діти допомагали доглядати воїнів, прати бинти, білизну, готувати їжу.

З вересня 1943 року школа знову відновила свою роботу. В 1950 році на місці школи було організовано Кіровський дитячий будинок інвалідів, який проіснував до 1969 року. Діти утримувалися на повному державному забезпеченні до 16 років. За штатним розкладом працювало 32 вихователя і вчителі, 48 нянь – санітарок, 11 працівників їдальні, 5 медичних працівників. З такою кількістю працюючих було забезпечено цілодобове чергування біля дітей з інвалідністю. Будувалися нові корпуси, пральня, їдальня,вели велике підсобне господарство, розводили курей, корів, свиней, засаджений великий сад. У 1969 році дитячий будинок інвалідів було переіменовано в психоневрологічний інтернат  для чоловіків.

В 1966 році розпочалося будівництво нового будинку інтернату (зараз дитяче відділення) по новому типовому проекту. Основні будівлі були збудовані і здані в експлуатацію до літа  1969 році. Перші діти приїхали з Чернігівського будинку – інтернату і поставлені на харчування з 27.08.1969р.

   У 1996 році ці установи були об’єднані в одну установу -  будинок  інвалідів.  У 2008 році на баланс  КУ «Кіровський будинок інвалідів» ЗОР були передані будівлі Кіровської сімейної  амбулаторії і на їх базі було створене геріатричне відділення.

Рішенням Запорізької обласної ради від 24.10.2019 року №14 установа була переіменована на КУ "Таврійський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням" ЗОР

       Нині в інтернаті функціонують такі структурні підрозділи  :

  • Геріатричне відділення для громадян похилого віку та інвалідів:
  • - державне утримання  на 15 ліжко-місць
  • - платне утримання  на 21 ліжко-місць
  • Психоневрологічне відділення:
  • державне утримання на 404 ліжко-місць
  • платне утримання на 10 ліжко-місць

  Станом на  01.09.2020 року в установі  проживає   438  підопічних.

 До геріатричного відділення для громадян похилого віку та інвалідів приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої групи, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у будинку інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом. На платне утримання громадяни похилого віку та особи з інвалідністю 

До психоневрологічного відділення  на державне утримання приймаються  психічно хворі особи, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої  групи з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в інтернатні установи, незалежно від наявності батьків або родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом. На платне відділення приймаються особи з інвалідністю старше 18 років з  психоневрологічними захворюваннями.

Водопостачання :

Технічна вода – свердловина

Питна вода – привозна

З 2006 року  в інтернаті здійснені такі  основні  ремонтно – будівельні роботи :

  • збудовано газопровід,  капітально відремонтовано  3 корпуси  Кіровської сімейної амбулаторії та на їх базі створені житлові корпуси геріатричного відділення, відремонтовані усі житлові корпуси  психоневрологічного відділень,медпункт психоневрологічного відділення, їдальні з харчоблоком, адмінбудівля, тепломережа геріатричного та психоненврологічного відділень.

У  2015 році проводився ремонт:  2 –х  поверхового корпусу психоневрологічного відділення, огорожі між інтернатом та підсобним господарством.

            Підопічні інтернату  забезпечуються відповідно  до встановлених норм :  одягом, взуттям,постільною білизною, м'яким та твердим  інвентарем  та столовим посудом; раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі і  дієтичним; цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально – профілактичних закладів охорони здоров*я.

        Забезпечують обслуговування підопічних 254 працівників інтернату.

Обсяги фінансування на утримання  інтернату у 2016 році станом на 01.07.16 склали 3135,1 тис. грн. Середньомісячні витрати на утримання одного підопічного  в інтернаті складають 3898,97 грн.

          У підсобному господарстві інтернату обробляється 168,8  га землі. У 2016 році зібрано 818 ц зернових культур, у 2015 році  -644 ц. Засіяно 35  га озимої пшениці. Поголів*я свиней  - 166 голів.

   Основні проблеми :

  1. Установа не забезпечена лікарями у відповідності до нормативів, за нормами 8,5 ставок лікарів, фактично зайнято 3
  2. При наявності газопроводу та проектів реконструкції котелень установа опалюється  рідким паливом.
  3. Потребують реконструкції очисні споруди для зниження витрат на їх експлуатацію.
  4. Відсутність централізованого водопостачання питної води.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень